اخبار > سلسله بازدیدهای مسئولین در سال جهش تولید از مجتمع چوکا


سلسله بازدیدهای مسئولین در سال جهش تولید از مجتمع چوکا

همزمان با جهش تولید چوکا

سلسله بازدیدهای مسئولین در سال جهش تولید از مجتمع چوکا

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع چوکا ظهر امروز سرکار خانم دکتر ابروفراخ معاونت برنامه ریزی و توسعه هلدینگ سلولزی بهمراه مهندس قاسمی فرماندار شهرستان رضوانشهر از مجتمع چوکا بازدید نمودند.

 

در این دیدار که مهندس قانع رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رضوانشهر و مسئولین محترم دفاتر نماینده مردم شهرستانهای تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند از واحدهای مختلف این مجتمع عظیم صنعتی بازدید بعمل آمد.

مهندس زمانی فرد مدیرعامل مجتمع چوکا ضمن ارائه گزارشی از وضعیت رو به رشد فعلی و جهش تولید صورت گرفته در سال جاری، مرتفع شدن مشکل تامین مواد اولیه شرکت را دغدغه اصلی این مجموعه بیان کرده و افزودند:

جنگل های منطقه جزء لاینفک طرح اولیه تاسیس چوکا بوده است و در راستای تامین مواد اولیه و طرح آمایش سرزمینی در بدو تاسیس این حق برای چوکا محفوظ می باشد.

 

مهندس زمانی فرد مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران(چوکا) در بخشی از سخنان خود حمایت تمامی مسئولین منطقه و استانی را لازمه مرتفع شدن مشکلات تامین چوب کارخانه دانست و گفت:

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور، مجتمع چوکا می تواند با ظرفیت اشتغال زایی دوهزار نفر به طور مستقیم فعال باشد که متاسفانه بدلیل عدم حمایت مسئولین مبنی بر تامین مواد اولیه (چوب)، بخش صنایع چوب این مجتمع از سال 83 کاملاً تعطیل است.

 

ایشان همچنین در ادامه با تاکید بر این مطلب که شکوفایی و تولید مستمر در چوکا مستلزم نگاه ویژه مسئولین منطقه است خاطرنشان کرد:

در شرایط فعلی چوکا می تواند از جوانان بیکار منطقه که درصد بالایی از آنها متخصصین حوزه چوب و کشاورزی هستند استفاده نموده و به اشتغال پایدار کمک کند و اگر حمایت مسدولان نباشد در آینده نه تنها نمیتواند این ظرفیت را ایجاد کند بلکه با مشکلاتی هم روبرو خواهد شد.

مهندس ایرج زمانی فرد مدیرعامل مجموعه عظیم صنعتی چوکا گفت:

 بازدید مسئولین از چوکا را به فال نیک می گیریم و از استاندار و مجمع نمایندگان استان گیلان تقاضا داریم تا با هم و دست در دست هم مشکلات موجود در راستای تامین چوب کارخانه را از سر راه برداشته تا بتوانیم در آینده شاهد توسعه و شکوفایی این مجتمع عظیم صنعتی شمال کشور باشیم.

در بخشی از دیدار سرکار خانم ابروفراخ عضو هیئت مدیره و معاونت برنامه ریزی و توسعه هلدینگ سلولزی(تاسیکو) ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد چوکا گفت: 

برنامه خروج از زیاندهی چوکا وفعال بودن تولید در این واحد تولیدی بادستور مدیرعامل محترم شستا وحمایتهای هلدینگ تاپیکو و هلدینگ تاسیکو تدوین و با جدیت تمام درحال اجرا میباشد.

اقدامات صورت گرفته درراستای برنامه تدوینی و حاکی از اقدامات موثر در حرکت روبه رشد تولید واستفاده از ظرفیت موجودرا دارد.

 

گام های اساسی برای  تبدیل شدن شرکت به یک صنعت سبز  برداشته شده است که برای دستیابی به چشم انداز پیش بینی شده واستمرار چرخه تولید ورسیدن به بهره وری وتحقق حداکثربهره مندی از ظرفیت اسمی این واحد نیازمند حمایتهای مدیران منطقه ای جهت تامین مواداولیه چوکا هستیم.

در پایان مقرر شد با دستور مهندس قاسمی فرماندار شهرستان رضوانشهر، مهندس قانع رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان با هماهنگی با مسئولین ذیربط شهرستانی و استانی امورات مربوط به تامین چوب کارخانه را ظرف مدت یک ماه آینده پیگیری و مرتفع نمایند.

سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٩


ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
به نظر شما کیفیت محصولات شرکت چوکا چگونه است؟

خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 150920
 بازدید امروز : 275
 کل بازدید : 563926
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3205